MastergrillParty
  • pl
  • en
  • Русский

Jakie wybrać meble odgrodowe ?

 

Planując zakup mebli ogrodowych, coraz częściej stajemy przed dylematem czy ma to być produkt sezonowy - tańszy, czy też bardziej solidny i służący nam dłużej ale co za tym idzie też droższy.

 

Zanim wybierzemy się na zakupy, przeanalizujmy kilka ważnych czynników, które pomogą nam dokonać właściwego wyboru:

 

- wygoda i trwałość materiału z jakiego są wykonane

- lekkość i stabilność konstrukcji

- czy są ergonomiczne

- ile miejsca zajmują po złożeniu, czy będą łatwe w przechowywaniu poza sezonem

- czy potrzebują konserwacji i jak często ma być przeprowadzana

- jaki jest koszt

- z jakiego materiału jest wykonany nasz taras (drewno czy kamień)

- oraz czy wybrany zestaw będzie pasował do stylu w jakim jest zbudowany dom i ogród.

 

Wybierając meble drewniane, odnajdujemy w nich naturalne ciepło, klasyczność i harmonię z naturą. Doskonale wpisują się do pozostałych elementów ogrodu takich jak: pergole, altany, żywopłoty. Dobrze przechowywane i pielęgnowane z pewnością posłużą latami, musimy tylko pamiętać aby podczas zakupu wybrać produkty impregnowane specjalnym preparatem chroniącym przed niekorzystnymi warunkami zewnętrznymi. Meble drewniane możemy postawić nie tylko na tarasie, ale też bezpośrednio na trawie, wystarczy dokupić namiot lub parasol i mamy skuteczną ochronę przed słońcem.

 

Jeśli mamy nowoczesny ogród, wykonany w minimalistycznym stylu, dobrym wyborem będzie tworzywo imitujące naturalny rattan. Wybierając ten rodzaj materiału, powinniśmy przede wszystkim zwrócić uwagę na jakość i rodzaj splotu: prosty, półokrągły, okrągły, szczotkowaty (szorstki w dotyku). Meble z technorattanu cechuje oryginalny elegancki styl oraz ciekawe wzornictwo a przy tym ich czyszczenie nie stanowi większej trudności. Meble te mogą być wykorzystywane nie tylko do ogrodu i tarasu, ale też jako wyposażenie wnętrza domu co jest doskonałym połączeniem funkcjonalizmu z walorami estetycznymi.

 

W naszej ofercie znajdziecie Państwo także meble stalowe oraz aluminiowe. Meble te są bardzo wytrzymałe na działanie promieni słonecznych oraz zmienne warunki atmosferyczne, aspekt wizualny łączy ich surową i klasyczną formę z otaczającym krajobrazem ogrodu.

 

 

Ciężkie i masywne meble stalowe, powinny być pokryte specjalną powłoką lakierniczą, której uszkodzenie może doprowadzić do rdzy, dlatego trzeba na to zwrócić szczególną uwagę przy ich zakupie. Z aluminium nie mamy tego problemu, ponieważ nie są podatne na korozję, dodatkowym atutem jest lekka i wytrzymała konstrukcja, dzięki której możemy je w dowolnym momencie przenosić bez nadmiernego wysiłku.

 

Wybór odpowiednich mebli z pewnością do łatwych nie należy, ale pamiętajmy że będą nam służyć przez kilka sezonów dlatego warto poświęcić im więcej uwagi aby potem móc się cieszyć wygodą i komfortem ich użytkowania.